Vdiq në υendin e ρυnës, ky është 18-νjeçari

I riu që vdiq në vendin e punës në Ferizaj është nga Komuna e Shtimjes në Kosovë dhe këtë lajm e ka bërë të ditur vet Komuna e cila në emër të kryetarit i ka përcjellë ngushëllimet familjes së të ndjerit.

“Me dhimbje dhe pikëllim të thellë e morëm lajmin e hidhur për ndarje nga jeta të 18 vjeçarit, Shpresim Bekim Hysenaj,” njofton Komuna e Shtimes.

“Lajmi për vdekjen e papritur të Shpresimit na ka trishtuar e pikëlluar të gjithëve. Ikja e tij e hershme nga kjo botë është dhimbje e madhe dhe humbje e pazëvendësueshme për familjen Hysenaj por edhe për gjithë qytetarët e komunës sonë.

Në këto momente të vështira për familjen, lusim Zotin që të gjeni forcë për ta përballuar këtë dhimbje të madhe dhe ta kujtoni Shpresimin përherë me krenari.

U prehsh në parajsën e paskaj ti shpirt i njomë,” thuhet në postimin e Komunës së Shtimes.

https://web.facebook.com/officialKomunaShtime/posts/681885160734339


Posted

in

by

Tags:

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *