Dimri “mbërthen” Europën, ngrica dhe dëborë në shumë vende, tek ne pritet nga kjo dite ..

Dimri “mbërthen” Europën, ngrica dhe dëborë në shumë vende, tek ne pritet nga kjo dite ..

Moti i ftohtë ka mbërthyer Evropën këtë fundjavë. Gjermania, Austria dhe Zvicra janë shtetet më të prekura.
Mynihu u bllokua pas reshjeve rekord të borës për muajin dhjetor, duke shkaktuar ndërprerje të mëdha në transportin ajror, rrugor dhe hekurudhor.

Autoritet u bëjnë thirrje qytetarëve që të shmangin absolutisht udhëtimet e panevojshme dhe të ngasin makinën vetëm nëse e kanë të domosdoshme.

Në Bavari, shumë akse rrugore janë të bllokuara për shkak të pemëve të rrëzuara nga pesha e dëborës. Situata kaotike e transportit nuk pritet të normalizohet deri para pasdites së së hënës.


Posted

in

by

Tags:

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *