Nαmi në Ιagjen e pasanikëve të Tiranës, VIP-at mbesin të shokυar nga ngjarja e fυndit

Lagjia e vilave të Rolling Hills, ku jeton një pjesë e personazheve publikë shqiptarë ka mbetur pa ujë.

Oranews shkruan së banorët e këtyre vilave, janë përballur me orar të reduktuar të furnizimit me ujë të pijshëm.

Prej shumë ditësh në rubinetët e kësaj lagjeje shkon vetëm 20 minuta ujë në ditë, për arsye që nuk dihen.

Banorët janë shprehur se kanë kërkuar dhe reagimin e ujësjellësit, por nuk kanë marrë asnjë përgjigje.

Kjo lagje njihet për banorët e saj të përzgjedhur, të cilët janë pjesë e shoëbizit shqiptar, politikanë dhe biznesmenë.

Mes tyre përmendim: Blendi Fevziu, Ermal Mamaqi, Adrian Fullani, Alketa Vejsiu e Arjan Çani.


Posted

in

by

Tags:

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *