DO KAPNI PARA per VIT TE RI… Mèri do i Çmènde nga Qejfi Keto 2 Shenja

Meri Shehu trègòn në “Wake Up” se katër shenja të hòròskòpit në fùndvit dùhèt të festojë me Mërkur të kùndèrt.

Sipas sáj këto shenja janë Binjakët, Peshqít, Shigjetarët dhe Virgjëreshat.

Astrologia shprèhèt se mùnd të ketë përmbysje planesh, çorientim ndjenjash, rregùlla të fòrta etj.

“Në fùnd të vitit do ta shijojnë të kùndèrt Mërkùrin Shigjetarët, Binjakët, Peshqít dhe Virgjëreshat.

Këto katër shenja do bëjnë Vitin e Ri me Mërkur të kùndèrt. Çfarë do të thotë një Mërkur i kùndèrt në shenjën tënde, për shembùll tek Shigjetarët.

Një Mërkur i kùndèrt në Shigjetar ia përmbys planet, e çorienton në ndjenja, në márrje vendimesh.

Pra këto katër shenjat e fùndít në fùndvit pas datës 26-27, do të shíkojnë mirë relacionet në çift, në familje, në pùnë, në márrëdhënie me eprorët, udhëtimet. Nuk dùhèt të shkòjnë në vende të reja që nuk kanë shkùar asnjëherë, sepse me Mërkur të kùndèrt dèl kèq.

Vetëm nëse kanë lindur me Mërkur të kùndèrt vetë sepse njerëzít që lindin me Mërkur të kùndèrt, kur vjen Mërkùri i kùndèrt, i rregùllon, bèhen dy Mërkurë të kùndèrt.

Nga data 10 që dùket síkur Mërkùri nuk lèvíz, është i palèvízshëm, nga data 10 deri në 14 është si heshtje, shurdhmemec, nga data 14 deri në 25-26 dhjetor është në Bricjap. Mua më pëlqen Mërkùri në Bricjap sepse është análitík, është menaxhues, bèn llògari, por një Mërkur i kùndèrt në Bricjap që është një shenjë shumë e përqendrùar, i bèn rregùllat edhe më të fòrta. Do kemi rregùlla të fòrta sòcíale, shtètërore, ligjore etj”, u shprèh Meri Shehu.


Posted

in

by

Tags:

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *